Žena se pokusila zabít svou příbuznou a pak se udala, násilím vyděsila sama sebe

  15:28
K pokusu o vraždu, jenž se stal v sobotu ve Vimperku na Prachaticku, došlo v rodinném kruhu a přihlásila se k němu sama útočnice, kterou vyděsila násilná povaha jejího činu. Vyplývá to z údajů, které dnes policie zveřejnila na síti X a z informací od policejního mluvčího Jiřího Matznera. Obviněná nyní čeká v cele na rozhodnutí o navržené vazbě.

ilustrační snímek | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

„Jihočeští kriminalisté obvinili ženu z pokusu vraždy. K tomuto závažnému případu došlo o víkendu ve Vimperku. Násilný útok se odehrál v rodině, obětí měla být seniorka. Ta je mimo ohrožení života. Obviněná čeká v cele na rozhodnutí o navržené vazbě,“ sdělil Matzner.

Pokus o udušení igelitovým sáčkem? Ve Vimperku vyšetřují útok v rodině

Podle informací CNN Prima NEWS se opilá žena pokusila udusit svou osmdesátiletou matku igelitovým sáčkem, který jí přetáhla přes hlavu. Policie však tyto podrobnosti nepotvrdila.

„Devětačtyřicetiletá žena napadla svou příbuznou v důchodovém věku. Násilný čin ji natolik vyděsil, že sama kontaktovala polici a ke všemu se přiznala,“ doplnil dnes policejní mluvčí Jiří Matzner. „Nikomu dalšímu nehrozí žádné nebezpečí,“ dodal.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: