Policejní perličky 2023: v zahradníkovi viděl zloděje, který krade květiny

  9:20
Ze zloděje květin ve slamáku se vyklubal zahradník. Pes, který zmizel z jedoucího auta, nebo výjezd do domu, kde ženu vystrašila děsivá ozvěna. I loni řešili jihočeští policisté řadu úsměvných případů.

V únoru volala na linku 158 žena z Budějovicka a žádala policisty o zásah. „Ze své webové kamery zjistila, že se jí na pozemek podhrabal cizí pes, jakýsi vořech, a prohání tam její drahou papírovou fenku. A že policisté mají okamžitě zasáhnout,“ popsal jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner a dodal, že ji policisté odkázali na odchytovou službu.

Z Bechyně se v dubnu ozval rozrušený a vystrašený muž, že budovu restaurace Na Růžku a zaparkovaná auta bombarduje nějaká parta kamením. A že způsobí určitě velkou škodu. Policisté na místě zjistili, že muž kamínky trefoval okno své přítelkyně…

V květnu volal na linku 158 muž z Jindřichova Hradce. Upozorňoval na muže ve slamáku, který podle něj kradl za bílého dne na náměstí květiny z květináčů. „Policisté zjistili, že muž je zaměstnancem firmy, která má květinovou výzdobu na starosti, a jen si plní pracovní povinnosti,“ vysvětlil Matzner.

V polovině června zalarmoval policisty muž z Prachaticka s tím, že mu jde o život. Na motocyklu projížděl kolem nějaké paní, která po něm hodila kosu, a navíc ho pronásledovala. Motorku nechal na místě a utíkal. Policisté zjistili, že muž si tento příběh nevymyslel. Narazil na jim známou osobu, která občas podobným způsobem reaguje. „Ženě zajistili lékařské zklidnění a následně nepříjemný rozhovor na stanici,“ doplnil mluvčí.

Neobvyklý případ řešili policisté na trase Jindřichův Hradec – Vodňany. V listopadu vezla řidička v zavazadlovém prostoru auta psa. Ve Vodňanech zjistila, že se kufr nedovřel a pes pravděpodobně cestou vyskočil nebo vypadl. Policistům na sebe nechala spojení a vrátila se po trase. Psa našla u Starých Hodějovic.

Nakonec v prosinci volala z Tábora velmi vyděšená žena. Bylo krátce před půlnocí a ona prý slyší asi cizí lidi, možná snad i nějaké nadpřirozené hlasy. „Policisté prošli celý dům, ale nikde nic. Nakonec se vše vysvětlilo. V chodbě byla tak výrazná ozvěna, že jakékoliv mluvení tam znělo opravdu hrůzostrašně,“ uzavře Matzner.

Autor: