Cizinci házeli na policisty z auta lahve, zastavila je až proražená pneumatika

  10:08
Divokou jízdu za sebou mají dopravní policisté z Českých Budějovic. Při kontrole nedaleko krajského města si všimli projíždějícího BMW, po kterém bylo vyhlášené pátrání. Jeho řidič ale odmítl zastavit a začal ujíždět, z auta potom na policisty lítaly skleněné lahve.

Událost se stala už 27. ledna, policisté o případu ale informovali až v pátek a také zveřejnili video z akce. Celé události předcházela silniční kontrola, při které stáli v obci Kamenný Újezd nedaleko Českých Budějovic.

„Tam si hlídka všimla vozidla značky BMW 116d modré barvy, o němž dostali od operačního důstojníka informaci, že je v pátrání kvůli možnému spáchání trestné činnosti na Strakonicku,“ upozornila jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Automobil chtěla hlídka zastavit, nicméně řidič nereagoval a pokračoval vysokou rychlostí směrem na Český Krumlov. Policisté se za ním okamžitě vydali. „Při pronásledování, kdy použili výstražné zvukové zařízení, se jim podařilo vozidlo předjet, opakovaně dávali řidiči výzvu k zastavení, ten však vůbec nereagoval a opět začal policistům ujíždět,“ popsala mluvčí.

Muži po Budějovicku uháněli s kradeným vozem, doplatili na slepou ulici

Řidič pronásledovaného vozidla několikrát porušil pravidla silničního provozu, kdy například předjížděl na plné čáře. Opakovaně také najel kolem na silniční obrubník. Pak posádka projela Českým Krumlovem a zamířila směrem na Lipno.

Před obcí Kájov začal náhle spolujezdec z ujíždějícího automobilu vyhazovat skleněné láhve na policejní vozidlo.

Nejprve je házel přímo na auto, pak je rozbíjel o zem. „Pravděpodobně chtěl na policejním vozidle poškodit pneumatiky. Paradoxně právě jejich vozidlo, ve kterém ujížděli, náhle dostalo defekt pravého předního kola, který jim znemožnil pokračovat v další jízdě,“ přiblížila Štěpánka Schwarzová.

Policisté okamžitě zastavili a za použití hmatů a chvatů dva mladé cizince zadrželi. Protože mají s největší pravděpodobností na svědomí trestnou činnost v Německu, budou se případem dále zabývat němečtí policisté.

Autor: