Policie stíhá tři lidi za napadení youtubera, rasový motiv nezjistila

  16:10
Hromadná potyčka, která se strhla koncem minulého týdne v Palackého sadech v Písku a jejíž obětí se stala dvojice českých youtuberů, bude mít pro některé z jejich aktérů nepříjemnou dohru. Policii se po sérii výslechů podařilo vypátrat tři agresory, proti kterým nyní zahájila trestní stíhání.

Youtuber se léčí se zlomenou lícní kostí a horní čelisti. | foto: Archiv Ondřej Humr

„Kriminalisté důsledně vyhodnotili městské kamerové systémy, prověřovali veškeré získané informace a provedli výslechy všech zúčastněných osob. Na základě dosavadního prošetření všech okolností případu vyšetřovatel vydal v pátek 22. března usnesení o zahájení trestního stíhání trojice osob,“ sdělila policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Doplnila také, že se jedná jedná o dva mladistvé a jednoho dospělého muže. Obvinění se měli jako spolupachatelé dopustit trestných činů výtržnictví a jeden z mladistvých i ublížení na zdraví.

Jedna z obětí potyčky, youtuber Ondřej Humr vystupující pod přezdívkou Humi, však uvedl, že jej v noci napadla mnohem početnější skupina agresorů.

Monokl pod okem i zlomené kosti. Početná skupina napadla v Písku youtubera

„V noci na sobotu mě a dva kamarády brutálně napadlo zcela bezdůvodně přibližně dvacet Romů. Dělají to pro radost, tak si dávejte pozor. Mám zlomeninu kolem oka a na vyšetření se dozvím více. Snad mě nečekají trvalé následky,“ napsal ve svém příspěvku na sociálních sítích.

Podle policie vyšetřování případu stále pokračuje, a je tak možné, že počet obviněných není konečný. Její zástupci však uvedli, že šetřením se nepotvrdil rasově motivovaný trestný čin.

Incident se odehrál půl hodiny po půlnoci v noci na 16. března. Policisté i strážníci na místě zakročovali okamžitě po oznámení případu a zabránili vyhrocení konfliktu. Podařilo se jim také zajistit důležitá svědectví.

„Volali na nás naše přezdívky a chtěli se s námi vyfotit. Šli jsme tam, ale už za pár minut bylo jasné, že jim jde hlavně o vyvolání konfliktu,“ popisoval svůj zážitek Humr. Ten s několika přáteli slavil v pátek večer své 25. narozeniny a za skupinkou násilníků přišel v domnění, že se jedná o jeho fanoušky.

„Mě a jednoho staršího pána, který se snažil konflikt zastavit, odvezla záchranka, kamarád s přítelkyní odjeli zpět do Prahy. Druhý den šel k lékaři a naštěstí vyvázl jen s pohmožděním a modřinami. Já mám zlomenou horní čelist a lícní kost. Operace mi ale už naštěstí nehrozí. V úterý mě čeká vyšetření na očním a pak už mě snad z nemocnice propustí,“ sdělil po napadení youtuber.

Autor: