V Písku pokořili přes třicet let starý rekord v počtu narozených dětí

  9:14
Písecká porodnice letos překonala více než třicet let starý rekord v počtu porodů a narozených dětí. Rozhodla se proto, že obdaruje nejen první miminko nového roku, jak je zvykem, ale i tři děti, které se narodí jako poslední v tomto roce.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: AP

„Počet porodů dosáhl v úterý tisícovky a máme z toho velkou radost. V porevolučním období je to rekord,“ potvrdil ředitel nemocnice Jiří Holan. 

Tři ženy, které v porodnici přivedou na svět své dítě jako poslední v roce 2021, získají poukazy na nákup výbavy pro novorozence. Pro třetí od konce je připravený poukaz v hodnotě dva tisíce korun, druhá dostane třítisícikorunový a poslední miminko letošního roku získá poukaz v hodnotě pět tisíc. Stejný dárek chystá vedení nemocnice také pro rodičku prvního dítěte roku 2022.

Porodnice překonala rekord v počtu porodů i narozených miminek poprvé už letos v červnu. Za jeden měsíc se zde rodilo 110krát, což je nejvíce od roku 1990. Měsíční průměr je pětaosmdesát.

Právě v Písku jsou ženy přivádějící na svět své děti podle sbíraných dat nejspokojenější v republice. Nemocnice získala v minulosti toto prvenství už několikrát v souvislosti s projektem Přirozený Porod v Porodnici (PPP). O jejích kvalitách svědčí i fakt, že si ji vybírají téměř z poloviny ženy z jiných okresů.

„Písecká porodnice má jako jediná v Jihočeském kraji výrazně vyšší počet porodů, než je narozených dětí v našem okrese. Rodí u nás nejen matky z celých jižních Čech, ale i z jiných krajů,“ podotkl primář gynekologicko-porodnického oddělení Michal Turek.