Na auto bývalého ředitele šumavského parku spadl za jízdy suchý strom

  9:12,  aktualizováno  9:57
Na auto bývalého ředitele šumavského národního parku Jiřího Mánka spadl na Šumavě za jízdy suchý strom. Mánek z nehody vyvázl s lehkým zraněním.

Na auto bývalého ředitele šumavského národního parku Jiřího Mánka spadl při jízdě suchý strom. (21. září 2022) | foto: Václav Janouš, MF DNES

Bývalý ředitel šumavského parku Jiří Mánek se v úterý večer před půl sedmou vracel z práce po silnici z Horní Vltavice na Kubovu Huť, hlavním tahu z jižních Čech na českoněmecký hraniční přechod ve Strážném.

V lesním úseku mu zničeho nic za jízdy spadl na auto strom. „Byla to shnilá souška. Za mnou jelo auto, které nezastavilo a další auto do stromu lehce narazilo. Obrovsky jsem se lekl, strom padl přes přední sloupek na čelní okno a následně na střechu,“ popsal Mánek.

Při nárazu si pohmoždil krk a od nehody jej odvezla k vyšetření do prachatické nemocnice sanita.

Na vozidlo na Šumavě padl strom

„Nyní mám krční límec, sklo, které se vysypalo do auta, mě poškrabalo. Naštěstí jsem jel sám a měl jsem štěstí, že to nedopadlo hůře. Samozřejmě podle mě by takový strom u silnice být neměl,“ řekl exředitel Mánek.

„Celé mi to potvrzuje, že o lesy je třeba pečovat a nenechávat je hnít ve jménu nějakých ideologií. Zvlášť kolem cest a turistických tras jsou je hloupost ponechávat i stojící stromy k zetlení. My jsme souše za mého vedení kolem cest a tras důsledně odstraňovali,“ dodal Mánek.

Úsek, kde k nehodě došlo, spravují státní Lesy ČR. Ty tvrdí, že stromy podél silnice kontrolují, zda nehrozí jejich pád. „Takovou kontrolu děláme běžně,“ řekl ředitel lesního závodu Boubín Miloš Juha.

V Krkonoších spadl strom na projíždějící auto, tři lidé zemřeli

Policie, která nyní nehodu vyšetřuje, uvedla, že Mánek měl obrovské štěstí, že nehoda nedopadla hůře.

Podobná nehoda se stala v červnu v Krkonoších, kde spadl na projíždějící automobil obrovský strom. Tři lidé tehdy zemřeli, podle předběžných závěrů policie strom tehdy zlomil poryv větru.

Autor: