Opilý řidič vezl v osobním autě sedm lidí, muž a žena si vlezli do kufru

  11:12
Sedm lidí se nacpalo do osobního auta, které v noci na dnešek projíždělo náměstím Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Dva pasažéři se nevešli na sedačky, a tak cestovali v kufru. Když vůz zastavili strážníci, řidič nadýchal 1,79 promile. Opilé byly i dvě mladistvé spolujezdkyně.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Lukáš BíbaMAFRA

Operátor městského kamerového systému si před druhou hodinou v noci všiml na hlavním budějovickém náměstí skupiny sedmi lidí, kteří nastupovali do osobního vozu značky Volkswagen.

Zatímco pět z nich nasedlo obvyklým způsobem, dva zbývající se nechali zavřít do úložného prostoru v zadní části vozu. Řidič se poté rozjel do ulice Karla IV., v tu chvíli už na místo vyrazila hlídka městské policie.

„Strážníci auto zastavili. Muž za volantem na jejich výzvu otevřel úložný prostor, odkud vystoupila mladá žena a muž. Strážníci přitom z dechu řidiče ucítili alkohol. Orientační dechová zkouška ukázala 1,79 promile a podruhé 1,77 promile,“ popsala mluvčí městské policie Věra Školková.

Hlídka měla podezření, že opilí jsou i dva mladiství pasažéři. Sedmnáctiletá dívka nadýchala 0,47 promile, její o rok mladší kamarádka dokonce 1,13 promile.

Přivolaní státní policisté řidiči zakázali další jízdu. Obě mladistvé dívky strážníci s poučením o dalším postupu předali do rukou jejich zákonných zástupců.

„Čtyřiadvacetiletého řidiče z Českokrumlovska nyní čeká obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala mluvčí.

Autor: