Opilý muž ukradl kolo a zavinil na něm nehodu, autu při smyku upadl motor

  16:24
Opilý a neosvětlený cyklista na ukradeném kole vjel v pondělí večer nedaleko jihočeské Třeboně do cesty osobnímu automobilu. Způsobil tak dopravní nehodu, při které se zranili dva lidé. Na autě, kterému při nehodě dokonce upadl motor, je škoda vyčíslená na 80 tisíc.

Nehodu, při které se zranili dva lidé, způsobil opilý cyklista na ukradeném kole. | foto: Archiv Policie ČR

Bouračka, při níž vjel řidiči golfu náhle z pravé strany do cesty neosvětlený cyklista, se stala 5. února ve 22.45 na silnici I/34 ve směru od Třeboně na obec Stará Hlína na Jindřichohradecku.

„Řidič ve snaze vyhnout se střetu strhl řízení vozidla, čímž se dostal do přetáčivého smyku a při nehodě se několikrát s vozidlem otočil kolem své osy. Při tom se od vozidla oddělil motor a vozidlo poté narazilo do kovových svodidel,“ popsala bližší okolnosti havárie mluvčí jihočeských policistů Věra Mžiková.

Při nehodě se zranili dva spolujezdci z osobního vozidla. Škodu na něm policie vyčíslila na 80 tisíc korun

Mluvčí doplnila, že řidič vozu i cyklista se hned na místě nehody podrobili dechové zkoušce. Výsledek u motoristy byl negativní, cyklista však nadýchal.

„Dvaatřicetiletý muž, který nehodu způsobil, policistům nadýchal přes dvě promile alkoholu v dechu. Také se jim přiznal, že kolo, na kterém jel, chvíli před tím odcizil z kolostavu u autobusového nádraží v Třeboni,“ uvedla Mžiková.

Jedná se o dámské jízdní kolo bílé barvy, jeho majitelku policisté nyní hledají. Může se i sama přihlásit na policejní služebně v Třeboni.

Autor: