Opilí náctiletí po sobě házeli květiny vytrhané z nádob u Samsonovy kašny

  14:10
Dvojice náctiletých mladíků po sobě v noci na pondělí začala v Českých Budějovicích házet květiny vytrhané z květináčů u zdejší Samsonovy kašny. Přivolala tím na sebe hlídku městské policie, která jim pak dala dýchnout. A ukázalo se, že jsou opilí, stejně jako již plnoletý zbytek party.

Květinovou výzdobu ničili mladíci v pondělí dvě hodiny po půlnoci. | foto: MP České Budějovice

Obsluhu kamerového systému v krajském městě zaujala už samotná pětičlenná partička, která seděla na lavičce u Samsonovy kašny na náměstí Přemysla Otakara II.

„Poté dva z mladíků po sobě začali házet květiny vytržené z kamenných květinčů. V té době již na místo mířila hlídka městské policie. Strážníci na místě zastihli pětici mladých mužů ve věku sedmnácti až devatenácti let,“ popsala mluvčí strážníků Věra Školková.

Dva, kteří po sobě házeli vytrhanými květinami, se k činu přiznali. Květiny však údajně trhal jen starší z nich. Druhý, sedmnáctiletý, je podle své výpovědi pouze házel zpět po svém kamarádovi. Strážníci oba dva výtečníky poučili o tom, že přestupkem proti majetku se bude dále zabývat správní orgán.

Dva mladíci po sobě házeli květiny vytrhané z nádob u Samsonovy kašny v centru Českých Budějovic.

Dva mladíci po sobě házeli květiny vytrhané z nádob u Samsonovy kašny v centru Českých Budějovic.

Tím však případ neskončil. „Strážníci se u všech rozhodli provést orientační dechovou zkoušku na alkohol. Tři z nich již dosáhli plnoletosti. Dva sedmnáctiletí však za svými kamarády zjevně nezaostávali. Jeden, který se zapojil do házení květin, nadýchal 1,69 promile, u druhého ukázal přístroj výsledek 2,06 promile,“ upřesnila Školková.

Prvního si převzal na místě jeho otec. Druhý strávil zbytek noci na záchytce. Strážníci o celé události telefonicky vyrozuměli jeho matku, která souhlasila s převozem svého syna na protialkoholní záchytnou stanici.

Případem dvou podnapilých nezletilců se bude dále zabývat oddělení sociálně-právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Autor: