Opilá žena zastavila strážníky, chtěla jim ukázat, jak běhá po autech

  11:48
Hlídku českobudějovických strážníků zaměstnala ve čtvrtek v noci opilá žena, která je zastavila a chtěla jim ukázat, jak přebíhá zaparkovaná auta. Když se odmítla legitimovat, v poutech ji převezli na služebnu. Test ukázal přes dvě promile alkoholu v dechu.

Městská policie České Budějovice | foto: MP České Budějovice

Ve čtvrtek krátce před jednou hodinou v noci projížděla hlídka městské policie sídlištěm Máj. V Branišovské ulici strážníci spatřili ženu, která začala křičet a rozběhla se proti jejich proti služebnímu vozidlu s rozpřaženýma rukama.

„Strážníci si od zjevně opilé ženy vyslechli nabídku, aby se dívali, jak bude běhat po zaparkovaných vozidlech. Na opakované výzvy k prokázání totožnosti však nereagovala. Proto rozhodli o jejím předvedení na policejní služebnu,“ popsala mluvčí budějovických strážníků Věra Školková.

Žena však odmítala nastoupit do služebního vozidla, strážníci ji museli na obvodní oddělení Policie ČR převézt v poutech. Tam se policistům podařilo zjistit, že jde o sedmačtyřicetiletou obyvatelku Českých Budějovic. Celý zákrok přitom provázely vulgární urážky na adresu strážníků.

„Provedená orientační dechová zkouška na alkohol ukázala výsledek 2,12 promile. Žena byla za asistence strážníků převezena zdravotnickou záchrannou službou do českobudějovické nemocnice, odkud pak zřejmě putovala na protialkoholní záchytnou stanici,“ upřesnila Školková.

Žena se bude zpovídat nejen z přestupku rušení nočního klidu, ale i z přestupků neuposlechnutí výzvy a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci. Případem se bude nejspíše zabývat přestupková komise města.

Autor: