Opilá řidička projela parkem i přes lávku pro pěší, zasekla se v průchodu

  15:48
Kuriózní dopravní nehodu vyšetřují policisté v Českých Budějovicích. Řidička osobního auta projela parkem u plovárny a pokračovala přes dřevěnou lávku pro pěší a cyklisty. Pak se úzkým průchodem snažila dostat do České ulice, ale tam se vůz zaklínil. Test na alkohol ukázal tři promile. Strážníkům žena tvrdila, že hledá nemocnici.

V pátek před půlnocí spatřil operátor městského kamerového systému osobní vozidlo jedoucí po stezce pro chodce parkem u plaveckého bazénu na Sokolském ostrově.

Tam auta nemají co dělat, proto vyslal na místo hlídku strážníků. Ti zmatenou řidičku zastavili u Solné brány, když se snažila vycouvat z úzké uličky, v níž se její vůz zaklínil. Ještě předtím přejela se svým Peugeotem 3008 dřevěnou lávku přes slepé rameno Malše.

„Strážníci se od dvaačtyřicetileté ženy z Českobudějovicka dozvěděli, že jejím cílem byla nemocnice. Ale prý zabloudila,“ popsala mluvčí strážníků Věra Školková.

Následná orientační dechová zkouška ukázala výsledek tři promile alkoholu, při opakovaných zkouškách žena nadýchala 2,83 a 2,79 promile. Strážníci na místě celý případ předali přivolané hlídce Policie ČR.

„Dopravní policisté ženě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ upřesnil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: