Budějovičtí strážníci řešili alkohol: pila 14letá dívka i matka batolete

  14:14
Dva případy spojené s alkoholem v pátek řešili strážníci z Českých Budějovic. Do péče lékařů předali 14letou dívku, která se potácela na dětském hřišti, a zabývali se také 40letou ženou, matkou rok a půl staré holčičky, která se pravidelně opíjí doma, uvedla mluvčí městských policistů Věra Školková.

K podnapilé dívce strážníky přivolala žena, která si 14letého děvčete v půl šesté odpoledne všimla. Dívka se potácela po hřišti v Krumlovské ulici. „Strážníci na místě nalezli dvě dívky a dva chlapce ve věku čtrnácti až patnácti let,“ přiblížila Věra Školková.

Patnáctiletá dívka následně při orientační zkoušce nadýchala 1,04 promile a jeden z jejích stejně starých kamarádů 0,67 promile. „Nejvyšší hladinu alkoholu však strážníci naměřili u čtrnáctileté dívky, která se jen stěží držela na nohou. Přístroj na měření alkoholu v dechu ukázal alarmující výsledek 1,67 promile,“ dodala Školková.

Strážníci proto na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Lékař po posouzení stavu dotyčné dívky rozhodl o jejím převozu do českobudějovické nemocnice. Ostatní podnapilé děti si převzali z rukou strážníků jejich rodiče.

K jinému případu spojenému s alkoholem strážníci vyjížděli v pátek už před polednem do městské lokality Čtyři Dvory. Zavolal je muž, který po příchodu domů z práce našel svou partnerku doma opilou. Měla se přitom starat o jejich 18měsíční dceru.

„Podobný případ se podle něj nestal poprvé. V důsledku opakujícího se požívání alkoholu žena měla zanedbávat péči o jejich dceru. Dívenku si tentokrát dočasně převzala její babička,“ přiblížila mluvčí Věra Školková.

„Strážníci následně čtyřicetiletou matku dítěte vyzvali k podání vysvětlení. Žena přiznala, že alkohol skutečně pila, podrobit se orientační dechové zkoušce na alkohol však odmítla. Dalším šetřením celého případu se bude dále zabývat Oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu,“ doplnila.

Autor: