V nové multimediální učebně zajíždějí monitory počítačů do lavic

  15:34
Už nemusí namáčet houbu a mazat křídu ze zelené tabule. Na Základní škole Vl. Rady v Českých Budějovicích využívají žáci novou multimediální učebnu. Z mobilu či počítače si mohou na tabuli pustit video nebo hrát výukové hry. Radnice speciální učebnu pořídila za 2,2 milionu korun.

Už několik týdnů se žáci na českobudějovické ZŠ Vl. Rady učí i s pomocí moderní výpočetní techniky. „Moc mě to baví. I doma se učím s telefonem nebo počítačem. Ve škole na tabulích hrajeme i hry,“ chválí si třeťák Jenda Hojdekr.

Budějovická radnice za 2,2 milionu korun pořídila sedm interaktivních panelů a vybavení multimediální učebny s 21 minipočítači ve stolech. Monitory počítačů se navíc dají elektronicky zasunout do lavice a z počítačové učebny je za pár sekund klasická třída.

„Už na prvním stupni se děti učí základní obsluhu počítače. Pracovat v nové multimediální učebně a s počítači je mnohem více zajímá a zpestřuje to výuku. Školáci se aktivněji zapojují, rozvíjejí si informační a počítačovou gramotnost,“ říká ředitelka školy Vladimíra Marková.

Autor: