iDNES.cz

Zloděj vozil kradené vozy z Německa do Čech, chytili ho až napodruhé

  9:20
Ve vazbě skončil zloděj, který dvakrát během tří týdnů ukradl v Německu auto a tamní policie ho pak pronásledovala do Čech. Nejdříve ukradl osobní vůz Audi A4, pak dodávku, se kterou havaroval v Horní Vltavici. Prachatičtí kriminalisté pachatele podezírají i z další majetkové trestné činnosti spáchané na Volarsku.

Zloděj ukradl v Německu dodávku. Když ujížděl policistům, kteří ho pronásledovali, naboural ji v Horní Vltavici. | foto: Policie ČR

V pátek 14. srpna před desátou hodinou dopoledne nezastavilo německým policistům při silniční kontrole v Německu osobní vozidlo Audi A4.

Začali ho pronásledovat ve směru na hraniční přechod Strážný a dále po území České republiky po silnici I. třídy číslo 4. Do přeshraničního pronásledování se v úseku obce Řasnice zapojili také hornovltavičtí policisté.

„Do pátrání po ujíždějícím řidiči se začaly zapojovat také další hlídky z Jihočeského kraje. I když pronásledování skončilo neúspěšně, pátrání po vozidle a pachateli pokračovalo až do pondělí. Policisté vůz objevili ve Volarech,“ upřesnila prachatická policejní mluvčí Martina Joklová.

Společně s vypátraným vozidlem Audi A4 policisté dopadli také podezřelého muže. Ten putoval rovnou do cely.

„Dalším šetřením zjistili, že muž na auto umístil registrační značky z jiného vozidla, které rovněž odcizil. Dále ve Volarech ukradl dvě zimní pneumatiky s alu disky, z nichž jedno kolo použil na audi. Způsobil škodu za více než 350 tisíc korun,“ uvedla Joklová. 

Kriminalisté zahájili stíhání dvaadvacetiletého muže z Písecka, který nyní žije na Prachaticku. Obvinili ho z neoprávněného užívání cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a z krádeže. Mladík se přiznal.

Jenže stíhání bylo vedeno na svobodě, čehož obviněný využil k další krádeži. Tentokrát v Německu ukradl dodávku Fiat Ducato. Tamní policisté se minulé pondělí po 13. hodině opět pustili do jeho pronásledování. Honička pokračovala přes přechod ve Strážném a skončila v Horní Vltavici, kde zloděj s dodávkou boural.

Němečtí policisté ho zadrželi a předali českým kolegům. Soud muže poslal do vazby. 

„Případ dál vyšetřují prachatičtí kriminalisté, kteří obviněného podezírají i z další majetkové trestné činnosti spáchané na Volarsku,“ uvedla mluvčí Joklová.

Autor:
zpět na článek