Osmnáctiletý řidič projel stopku, při střetu se těžce zranil druhý šofér

  13:52
Vážná dopravní nehoda se v úterý v podvečer stala u Vitějovic na Prachaticku. Na známé křižovatce „U Stopařky“ se srazila dvě osobní auta, osmnáctiletý řidič jedoucí z vedlejší silnice zřejmě nedal přednost vozidlu na hlavní. Jeho šofér utrpěl při střetu vozidel velmi vážná zranění.

Nehoda dvou osobních vozidel na Prachaticku | foto: PČR

Mladý řidič Škody Superb se řítil z vedlejší silnice od obce Vitějovice k nebezpečné křižovatce, kde se nehody stávají často. 

„Pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a nedal přednost v jízdě vozidlu Nissan Qaishqai, které jelo po hlavní silnici od Hracholusek na Husinec,“ popsal policejní mluvčí Milan Bajcura.

Superb narazil přední částí do boku nissanu, po srážce oba vozy vylétly ze silnice. Jedno z aut narazilo do pomníku.

„Při střetu utrpěl řidič nissanu velmi těžká zranění, se kterými byl převezen do nemocnice. Mladík ze škodovky vyvázl s lehkým zraněním,“ doplnil Bajcura.

Následný test u řidiče superbu vyloučil návykové látky. Nehodu dále vyšetřují prachatičtí kriminalisté jako těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

Na frekventované křižovatce silnice mezi Českými Budějovicemi, Prachaticemi a Vimperkem se nehody stávají často, policisté tedy připomínají řidičům, aby tudy projížděli se zvýšenou opatrností.

Autor: