Při nehodách na přejezdech se zranili na jihu Čech dva lidé

  16:14
Vážné zranění utrpěl řidič osobního automobilu po srážce s vlakem na trati mezi Blatnou a Strakonicemi. V obci Mačkov nedaleko Blatné vjel řidič na přejezd, kde ho srazila souprava s deseti cestujícími. Jen o pár hodin později narazil vlak do automobilu v Loučovicích na Českokrumlovsku.

Škoda na autě a vlaku je 650 tisíc korun. | foto: Policie ČR

K první nehodě došlo krátce po desáté hodině. „Řidič automobilu Toyota, který byl ve voze sám, vjel na přejezd i přes svítící červené světlo. Vlak do vozu narazil ze strany řidiče,“ popsal okolnosti nehody mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura. Nikdo z deseti cestujících ve vlaku nebyl zraněn.

„Podle údajů, které máme, však při nehodě utrpěl velmi vážné zranění řidič osobního automobilu, který byl letecky přepraven do nemocnice. Železniční přejezd je osazený světelnou signalizací bez závor,“ vysvětlil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

„Škody byly přímo na místě odhadnuté na 650 tisíc korun s tím, že na osobním vozidle byla škoda 550 tisíc a na vlaku asi 100 tisíc korun,“ dodal Drápal. Trať je v místě nehody v tuto chvíli uzavřená. Provoz mezi Blatnou a Strakonicemi byl obnoven okolo 14 hodin.

Jen o pár hodin později srazil osobní vlak další vozidlo na přejezdu u Loučovic na Českokrumlovsku. „Dostali jsme hlášení o nehodě krátce před 13. hodinou, provoz je na trati mezi Českým Krumlovem a obcí Rybník zastavený. Řidič užitkového vozidla utrpěl lehké zranění,“ upřesnil Bajcura.

Podle něho se nehoda obešla bez vážnějších následků, ale provoz na trati bude na několik hodin přerušený.

Na stejném místě se před šesti dny stala jiná nehoda, při níž zemřela spolujezdkyně z osobního auta. Železniční přejezd není označený světelnou signalizací a není ani chráněný závorami.

Autor: