Opilý řidič ujížděl před hlídkou. Pak u autosalonu naboural několik vozů

  18:00
Nečekané zpestření si užili psovodi českobudějovické policie. V sobotu chtěli zastavil auto, které náhle přejelo do protisměru, ale jeho řidič se jim snažil ujet. To se mu nepodařilo, protože na mokré silnici nezvládl řízení a skončil v oploceném areálu autosalonu, kde poničil několik vozů. Pak nadýchal 1,8 promile alkoholu.

V sobotu okolo druhé hodiny ranní si hlídka všimla vozidla značky BMW, které náhle přejelo do protisměru. Policisté se ho proto rozhodli zastavit.

Řidič ale nereagoval a pokračoval Nádražní ulicí, z níž odbočil na Pražskou třídu směrem na Borek. Kolem areálu Budějovického Budvaru se hnal rychlostí až 130 km/h.

Před křižovatkou s Okružní ulicí se pokusil odbočit vpravo k benzinové čerpací stanici. Ale protože na zasněžené vozovce nezvládl svůj vůz, vyjel vlevo mimo komunikaci, kde následně pokračoval do oploceného areálu autosalonu. Tam nárazem poškodil několik zaparkovaných vozidel.

„Policisté zastavili a spěchali k havarovanému vozidlu, ze kterého řidič vylezl a dal se na útěk směrem k ulici Okružní. Jeden z policistů se za ním vydal a dostihl ho. Na jeho výzvu, aby zůstal na místě, již podezřelý zareagoval,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová a dodala, že policisté poté provedli dechovou zkoušku, která opakovaně ukázala více než 1,8 promile alkoholu v dechu.

Třiadvacetiletý řidič se při nehodě zranil. Další tři lidé, kteří s ním seděli ve vozidle, vyvázli bez zranění. Při nehodě způsobil škodu ve výši bezmála 650 tisíc korun.

Případ si převzali českobudějovičtí dopravní policisté. Ti muže z Českobudějovicka podezřívají z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Nehoda se stala na severním okraji Českých Budějovic.

Nehoda se stala na severním okraji Českých Budějovic.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: