Autobus srazil neosvětleného cyklistu, ten zemřel při převozu do nemocnice

  15:06
Tragická dopravní nehoda se stala brzy ráno nedaleko Vyššího Brodu na Českokrumlovsku. Řidič autobusu zde srazil cyklistu, který nebyl osvětlený. Při převozu do nemocnice těžce zraněný muž zemřel.

U Vyššího Brodu zemřel cyklista po srážce s autobusem. | foto: PČR

Nehoda se stala po půl šesté ráno, tedy v čase, kdy je ještě tma. Na silnici číslo 163 od Loučovic na Vyšší Brod srazil řidič autobusu neosvětleného cyklistu bez reflexních prvků.

„Z dosavadního šetření vyplývá, že řidič autobusu patrně přehlédl neosvětleného cyklistu jedoucího stejným směrem a narazil do něj přední částí vozidla,“ uvedla jihočeská policejní mluvčí Lenka Pokorná.

Při střetu utrpěl sedmapadesátiletý cyklista velmi vážná zranění, po prvotním ošetření ho záchranáři převáželi do nemocnice. 

„Přes veškerou snahu lékařů muž při převozu zraněním podlehl,“ konstatovala mluvčí. Nikdo další zraněný nebyl, hmotná škoda se odhaduje na nejméně 45 tisíc korun.

U padesátiletého řidiče autobusu dechová zkouška vyloučila alkohol. Míru zavinění a další okolnosti nehody policisté vyšetřují.

„Kvůli nástupu podzimu a horšímu počasí apelujeme na dodržování pravidel a zvýšenou opatrnost. Pro cyklisty, chodce i další účastníky silničního provozu platí jasné pravidlo vidět a být viděn,“ doplnila Pokorná.

Autor: