Řidič nedal přednost sanitce vezoucí pacienta, při střetu se zranila záchranářka

  14:52
Řidič peugeotu krátce před polednem vyjížděl od letiště v Plané u Českých Budějovic na hlavní silnici E55. Nevšiml si přitom přijíždějící sanitky, která měla navíc zapnutá světelná i zvuková výstražná znamení, a narazil do ní. Při srážce se zranila záchranářka, pro převáženého pacienta musela náhradní sanitka.

Sanitka byla po nehodě nepojízdná. | foto: ZZS Jihočeského kraje

„K nehodě vyjely dva zdravotnické týmy. Došlo ke zranění záchranářky, kterou jsme převezli do českokrumlovské nemocnice. Pacienta si převzala další posádka, která jej transportovala tamtéž,“ upřesnila mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová.

Řidič sanitky, pacient a řidič z druhého nabouraného vozu vyvázli bez zranění. Vyšetřování nehody a určení viníka bude v tomto případě zřejmě velmi rychlé. „Muž v Peugeotu 407 vyjížděl ve směru od letiště z vedlejší silnice na hlavní a nedal přednost,“ uvedl mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura.

Obě vozidla zůstala po nehodě nepojízdná. Provoz v místě řídila policie kyvadlově, od 13.40 hodin už je hlavní tah z Budějovic do Krumlova opět zcela průjezdný.

Jihočeský kraj už v tomto místě připravuje stavbu okružní křižovatky, která umožní snadnější výjezd z letiště. Kvůli obrovskému provozu na hlavním tahu se totiž od Plané vyjíždí velmi těžko. Po zprovoznění dálničního obchvatu Budějovic na konci roku 2024 by se zde měl provoz hodně zklidnit a projede tudy o tisíce aut denně méně.

Autor: