Opilý řidič vezl do nemocnice zraněného muže a naboural, stíhá jej policie

  14:22
Podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky si ve středu od policistů převzal sedmačtyřicetiletý řidič, který na Jindřichohradecku převážel opilý do nemocnice poraněného muže. Do cíle nedojel, protože skončil v příkopu.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Nehoda se stala na konci července. Řidič vozu Ford Mondeo jel tehdy ve 23 hodin po místní komunikaci od Krvavého rybníku na obec Hospříz.

„Uvedl, že se na úzké vozovce vyhýbal s protijedoucím autem. Najel na nezpevněnou krajnici a následně vpravo mimo vozovku, kde v příkopu havaroval,“ popsala policejní mluvčí Hana Millerová.

Na místo dorazili jindřichohradečtí policisté. „Při šetření zjistili, že podezřelý muž převážel do nemocnice o 21 let staršího spolujezdce, který předtím utrpěl při pádu v rekreační chatě krvácející řeznou ránu na ruce,“ uvedla Millerová.

Policisté řidiči na místě nehody provedli dechovou zkoušku. Ta u něj prokázala přes 2,2 a poté 2,1 promile alkoholu. Muž navíc nepředložil řidičský průkaz.

Podle Millerové není nikdo oprávněn sednout za volant pod vlivem alkoholu ani v případě, že převáží zraněného. „K tomu slouží linka 155, díky které může dotyčný zavolat záchranku,“ upozornila mluvčí (v kterých případech by řidiči alkohol za volantem projít mohl, čtěte zde).

Autor: