U Protivína při čelním střetu s kamionem zemřel řidič, z auta zbyl jen šrot

  9:18,  aktualizováno  18:15
Tragická nehoda ráno uzavřela na několik hodin hlavní tah z Českých Budějovic na Písek. Před Protivínem se srazil kamion s osobním autem, jehož řidič na místě zemřel.

Řidič nákladního vozu zůstal ve voze zaklíněný a bylo nutné jeho vyproštění. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala ráno na hlavním tahu I/20 ve směru do Českých Budějovic u odbočky do Protivína.

Srazilo se tam osobní auto s kamionem. „Řidič osobního vozu pravděpodobně přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím kamionem,“ uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Záchranáři měli v péči řidiče nákladního vozu, který zůstal ve voze zaklíněný a bylo nutné jeho vyproštění. Byl po celou dobu při vědomí a se záchranáři komunikoval.

„Při střetu utrpěl středně těžké poranění v oblasti obličeje a po poskytnutí neodkladné péče byl převezen do českobudějovické nemocnice,“ upřesnila mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová a dodala, že řidič osobního vozu svým zraněním neslučitelným se životem podlehl ještě před příjezdem záchranářů.

Policisté úsek uzavřeli a auta několik hodin odkláněli na objízdné trasy. Postupně začali v místě nehody řídit provoz kyvadlově, provoz byl obnoven krátce před 18. hodinou.

Podobná nehoda se stala na stejné silnici i 27. června. U odbočky na Černěves řidič fabie zřejmě přejel do protisměru, kde se čelně srazil s kamionem. Oba střety od sebe dělí asi sedm kilometrů.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: