Na Strakonicku řidička najela do cyklistů, mezi zraněnými jsou tři děti

  17:22
Dopravní policisté a kriminalisté momentálně vyšetřují vážnou dopravní nehodu na Strakonicku. Řidička osobáku tam najela do větší skupiny cyklistů jedoucích před ní. „Zraněny jsou tři děti a jeden dospělý,“ informovali policisté na síti X.

Na Strakonicku najela řidička do skupinky cyklistů. (8. července 2024) | foto: Policie ČR

Nehoda se stala u Katovic, na místě zasahoval také vrtulník ZZS.

„Řidička Škody Fabia se pravděpodobně vyhýbala protijedoucímu vozidlu a najela do cyklistů,“ sdělil mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner.

Záchranáři k nehodě povolali čtyři zdravotnické týmy. Na místo vyrazil i krizový intervent záchranné služby, který poskytuje první psychickou pomoc a podporu.

Tři děti se zranily lehce. Dospělý, který je doprovázel, musel s vážným zraněním do nemocnice, kam ho letecky transportoval vrtulník. Jel bez helmy a při srážce utrpěl poranění hlavy a zad.

„Ke zdravotnímu stavu ostatních cyklistů nemůžeme podat bližší informace,“ uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová.

Podle fotografií, které policisté zveřejnili, skončila jízdní kola převrácená a poničená ve škarpě.

„S cyklisty na silnici počítejte, buďte ohleduplní,“ napsali k nehodě policisté.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: