Opilý mladík boural cestou z maturitního plesu, motor letěl dvě stě metrů

  15:36
Vážná nehoda se stala o víkendu v Plané nad Lužnicí na Táborsku. Opilý mladík, který jel z maturitního plesu, tam při nárazu do sloupu úplně zdemoloval auto. Spolujezdce museli z vozu vystřihávat hasiči. Šoférovi policisté naměřili dvě promile.

Spolujezdce museli ze zdemolovaného vozu vyprostit hasiči. | foto: HZS Jihočeského kraje

Nehoda se stala v neděli po půlnoci. Škodu Octavii řídil dvacetiletý mladík, vedle něj seděl spolujezdec.

„Jel velmi rychle a riskantně. V zatáčce nezvládl svůj vůz a havaroval poblíž hotelu Maxim do sloupu veřejného osvětlení, který přerazil. Z vozidla se rázem stala hromada trosek,“ popsal mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner.

„Motor vozidla nalezli policisté asi dvě stě metrů od místa nárazu. U řidiče provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu a naměřili skoro dvě promile,“ dodal Matzner.

Fotogalerie

Mladý řidič utrpěl jen lehká zranění. Spolujezdce však museli z místa vystříhávat hasiči.

„Zasahující hasiči zajistili místo nehody i havarované auto a zahájili vyprošťování zaklíněného spolujezdce. Hydraulickým zařízením odtlačili palubní desku a uvolnili tak jeho nohy,“ informovala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Hasiči nasadili spolujezdci vyprošťovací vestu a krční límec. „Pak zraněného nasunuli na zádovou desku a předali ho zdravotníkům,“ dodala Matějů.

Následně zasahující hasiči odstranili ze silnice části vozidla a pomohli s jeho odtažením. Havárie poškodila sloup veřejného osvětlení i dopravní značení a oplocení rodinného domu.

Autor: