iDNES.cz

Neplnoletý motorkář na Písecku narazil do stromu, na místě zemřel

  16:34
Na Písecku zemřel po poledni mladistvý motorkář. Na silnici třetí třídy nezvládl řízení a s motorkou tovární značky Honda 125 Varadero vylétl ze silnice.

Mladý motorkář zemřel po nárazu do stromu na Písecku. | foto: PČR

Nehoda se stala krátce po 13. hodině u obce Vrcovice. Dopravní policisté z Územního odboru Písek po příjezdu na místo zjistili, že neplnoletý mladík havaroval při projíždění několika po sobě jdoucích zatáček. Pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu komunikace.

„Následně pravděpodobně dostal smyk a vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do vzrostlého stromu. Přitom se velmi těžce zranil. Následkům zranění podlehl,“ informoval jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Na místo ihned vyjely složky integrovaného záchranného systému. Mladík ale mnohočetným zraněním podlehl ještě před jejich příjezdem.

Řidič měl pro stroj patřičné řidičské oprávnění. Provoz na málo frekventované silnici byl po dobu vyšetřování řízený kyvadlově.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:
zpět na článek