V Budějovicích se převrátil kamion, kabina zůstala pět metrů nad zemí

  8:52,  aktualizováno  11:18
U českobudějovického Teska před pátou hodinou ranní havaroval kamion. Provoz na jedné z nejfrekventovanějších silnic ve městě nehoda omezila na několik hodin. Nyní je ale již hlavní silnice Na Dlouhé louce průjezdná.

Po páté hodině ke křižovatce u Teska dorazili hasiči. „Zjistili, že se kamion na zasněžené a kluzké vozovce převrátil na bok tak, že jeho kabina zůstala přibližně pět metrů nad zemí. Tam ji držel převrácený návěs. Hasiči ke kabině postavili nastavovací žebřík, po kterém nezraněný řidič slezl dolů,“ popsala mluvčí hasičů Vendula Matějů a doplnila, že z kamionu nevytékaly žádné provozní kapaliny.

Policie nejdřív silnici Na Dlouhé louce uzavřela, krátce po půl osmé provoz částečně obnovila a před jedenáctou hodinou dopolední byl hlavní tah znovu kompletně průjezdný. 

Fotogalerie

Kamion byl po nehodě v takovém stavu, že bylo nutné ho kompletně přeložit. „Tahač byl převrácený na bok, zpátky na kola jsme ho museli zvednou pomocí speciální vyprošťovací techniky, použili jsme dva těžké stroje,“ upřesnil zástupce firmy s vyprošťovacími vozidly.

Následně mohl být přistaven další kamion, do kterého náklad palet ihned začali překládat.

Autoři: ,