Zdrogovaný muž bez řidičáku ujížděl hlídce rychlostí 150 km/h, boural na mostě

  14:58
Pod vlivem marihuany a bez řidičského průkazu usedl za volant muž na Táborsku. V Soběslavi ho kvůli rychlé jízdě chtěla zastavit policejní hlídka. On jí však hodlal ujet a ulicemi města se řítil rychlostí až 150 kilometrů v hodině. Chvíli nato havaroval na mostě.

Policisté v pondělí odpoledne hlídkovali na příjezdu do Soběslavi na silnici I/3. Když se kolem nich prohnala ze směru od Veselí nad Lužnicí rychle jedoucí Škoda Octavia, vydali se za ní.

Řidič však zrychlil a nerespektoval zvukové ani výstražné signály od hlídky. Ulicemi Soběslavi na Táborsku se proháněl rychlostí až 150 kilometrů v hodině, přejížděl i do protisměru.

„Když odbočil z hlavní silnice směrem na obec Vesce, na mostě nezvládl řízení a havaroval do svodidel a zábradlí,“ popsala Lenka Pokorná, mluvčí jihočeských policistů.

Ve vozidle cestovali dva muži a jedna žena, policisté jim zavolali zdravotnickou pomoc. „Pětatřicetiletý řidič uvedl, že se snažil ujet, protože nevlastní řidičský průkaz a navíc si měl před jízdou zapálit údajně jednoho jointa marihuany,“ dodala Pokorná.

Pozitivně vyšel orientační test na drogy, konkrétně THC. Alkohol šofér naopak před jízdou nepožil. Muž převezli záchranáři do nemocnice. Již v minulosti s ním policisté podobný skutek řešili.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: