Opilý řidič porušil snad všechny předpisy, prorazil plot a najel do domu

  15:54
Auto bez technické kontroly, řidič se zákazem řízení, pod vlivem alkoholu a s marihuanou a podnapilým spolujezdcem v autě. Ke kuriózní nehodě došlo v Mydlovarech na Českobudějovicku. Devětadvacetiletý muž tam naboural do rodinného domu.

ilustrační snímek | foto: Policie ČR

Sami policisté označili řidiče, který způsobil nehodu v Mydlovarech, za hazardéra.

„Řidič i spolujezdec nadýchali přes dvě promile. Řidič má navíc vyslovený zákaz řízení, vozidlo nemělo platnou technickou kontrolu. Policisté navíc ve vozidle nalezli rostlinnou látku, pravděpodobně marihuanu. Obsah THC zjistí odborné pracoviště,“ popsal mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Nehoda se stala v noci z pátku na sobotu. Již zmíněný 29letý řidič sjel v Mydlovarech ze silnice, prorazil oplocení rodinného domu, poškodil betonový sloupek, projel zahradou a havaroval do obvodové zdi domu. 

„V interiéru domu popraskáním zdi a nárazem poškodil plynovou karmu. Nehodou způsobil škodu kolem 260 000 korun,“ podotkl Matzner.

On i jeho spolujezdec se při nehodě lehce zranili. 

Po události policistům řekli, že v autě nebyli, naopak, že vozidlo je srazilo. Podle policejního mluvčí si tak řidič auta zcela jistě přivodil velké problémy.

Nehoda se stala v obci Mydlovary

Nehoda se stala v obci Mydlovary

Autor: