Srážka byla pro cyklisty příliš tvrdá. Záchranáři se snažili marně

  16:54
Při nehodě mezi obcemi Kaliště a Zaliny u Českých Budějovic zemřeli v sobotu odpoledne dva cyklisté. Muže a ženu srazilo osobní auto. K místu nehody vyjely tři posádky zdravotní záchranné služby a letěl i vrtulník.

Informaci o nehodě potvrdili mluvčí policie Milan Bajcura a záchranářů Zuzana Fajtlová.

„Bohužel žena středního věku utrpěla závažná zranění, kterým na místě podlehla. Druhému zraněnému byla poskytnuta neodkladná resuscitační přednemocniční péče, ale i přes to také zemřel,“ řekla Fajtlová. Záchranáři z místa nehody odvezli také dva lidi s lehkým zraněním.

Nehoda se stala před 15. hodinou. Jednadvacetiletý řidič s vozem Peugeot 406 směřoval k obci Kaliště. Podle policie se zřejmě po projeti zatáčkou lekl protijedoucího nákladního auta, které se vyhýbalo cyklistům.

Nehoda se podle Bajcury stala na málo frekventované silnici nižší třídy. „Mladý šofér zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a profilu komunikace,“ vysvětlil mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura.

Při manévru před uhýbajícím protijedoucím vozidlem dostal smyk a vjel do protisměru, kde narazil do vzrostlých stromů. Od nich se měl odrazit přímo do dvojice cyklistů.

Vozidlo se poté odrazilo do protisměru a otočilo se o 180 stupňů. Společně s řidičem jela ve voze ještě jedna osoba. Oba měli jen lehká zranění.

Silnice mezi Kalištěm a Zalinami byla kvůli vyšetřování uzavřená několik hodin. Policie žádá případné svědky, aby se ozvali na linku 158.

„Místem měl v době nehody projíždět řidič bílé Škody Kodiaq, žádáme proto řidiče tohoto vozidla, aby se přihlásil policii,“ apeloval Bajcura.

Autoři: ,