Převrácený náklaďák s drůbeží narazil kabinou do viaduktu, zemřeli dva lidé

  8:08,  aktualizováno  13:37
Dva lidé zahynuli při ranní dopravní nehodě u Chýnova na Táborsku. Cestovali v nákladním autě, které se převrátilo a narazilo do viaduktu. Tragédie se stala na silnici I/19 spojující Tábor a Pelhřimov. Ve voze převáželi drůbež. Dopravu tam policisté obnovili až po obědě.

Nehoda se stala po páté hodině ranní. „Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému,“ uvedla jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Třiadvacetiletý řidič se spolujezdcem ve věku 43 let jeli od Pelhřimova směrem do Tábora. Před viaduktem u Chýnova pravděpodobně dostal šofér smyk a převrátil nákladní vůz na pravý bok.

„Kabinou narazil do pilíře a oba utrpěli devastující zranění, kterým na místě podlehli,“ přiblížil táborský policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Podle svědků, které na místě oslovil reportér iDNES.cz, ztratil řidič kontrolu nad vozem už před viaduktem. Potom auto převrátil a doklouzal až k viaduktu. Na místě jsou vidět rýhy v příkopu. Jde o místo častých dopravních nehod.

V nákladním autě značky Iveco převážela dvojice drůbež. Tu, která nehodu přežila, budou muset přeložit do jiného vozidla.

Příčiny nehody na místě vyšetřují policisté. Omezení v dopravě trvalo až do 13 hodin. Policisté odkláněli provoz z Chýnova po silnici III/01910 na Dolní a Horní Hořice.

Hasiči museli povolat na pomoc jeřáb

Na místo vyrazili ráno také profesionální hasiči z Tábora, kteří pomáhali s vyproštěním těl i kamionu. „Bylo to velmi komplikované, proto museli povolat do akce i jeřáb,“ sdělila mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Na místě byla také zástupkyně Krajské veterinární stanice, která spolu s hasiči zajišťovala překládku drůbeže do náhradního vozidla. Na místo ho vyslal majitel nabouraného vozu.

„Zvířata vezlo vozidlo na porážku do Mirovic a tam je kamion převeze. Bylo to přibližně 5,5 tisíce kusů,” uvedl František Kouba, ředitel Krajské veterinární správy pro Jihočeský kraj.

Nehody na jihočeských silnicích si od začátku roku vyžádaly 18 obětí.

Chýnov, místo nehody

Chýnov, místo nehody

Autoři: , ,