Řidič vezl ve voze i na něm deset lidí, mladík z kapoty spadl pod kola

  13:58
Pouhých šest kilometrů dělí Plešovice a Třísov na Českokrumlovsku. I přesto se rozhodla jedenáctičlenná parta mladých lidí přejet trasu v jediném osobním autě. Dva z nich se dovnitř nevešli, a tak jeli na kapotě a střeše auta. Jeden z nich však spadl pod kola vozu a utrpěl vážná zranění.

Vážná nehoda se stala na místní komunikaci spojující obce Plešovice a Třísov. | foto: Policie ČR

Kuriózní nehoda se stala v neděli nad ránem. Vůz Peugeot 207 řídil devatenáctiletý mladík. Do auta se vtěsnalo celkem devět lidí, dva už se dovnitř nevešli.

„Jednadvacetiletý muž se proto nějakým způsobem držel na přední kapotě vozu a další cestující se vezl vleže na střeše,“ uvedl k případu mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Před jednou ze zatáček však řidič prudce přibrzdil a mladík z přední kapoty spadl před vozidlo, které ho přejelo. S vážným zraněním skončil v nemocnici.

Řidič po nehodě nadýchal bezmála jedno promile alkoholu. „Vzhledem k delší prodlevě mezi nehodou a měřením byla řidiči odebrána krev k přesnějšímu určení hodnot,“ doplnil Bajcura.

Fotogalerie

Případ dále vyšetřují kriminalisté, kteří řidiče podezírají z ublížení na zdraví z nedbalosti, za což mu hrozí až rok vězení.

„Všem řidičům připomínáme, že počet sedadel ve vozidle je vždy pevně daný, nikdy v autě nevozte více lidí,“ zdůraznil Bajcura.

Podotkl, že za osmadvacet let, co pracuje u policie, nepamatuje podobný případ, kdy by v malém automobilu jelo tolik lidí.

Nehoda se stala mezi obcemi Třísov a Plešovice na Českokrumlovsku.

Nehoda se stala mezi obcemi Třísov a Plešovice na Českokrumlovsku.