Po čelní srážce vozů zemřel dvacetiletý řidič, jeho BMW je na dva kusy

  12:44,  aktualizováno  15:49
Tragická nehoda se stala dopoledne na silnici z Hluboké nad Vltavou do Týna nad Vltavou. Mladý řidič vozu BMW pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost a vyjel do protisměru, kde se střetl s dalším autem. Silnice byla uzavřená do 15 hodin.

Policisté k události vyjížděli ve čtvrt na jedenáct dopoledne. Náraz musel být obrovský, vůz BMW je po nehodě roztržený na dvě části.

„Příčiny na místě kolegové vyšetřují. Vozovka bude uzavřená přibližně do 15. hodiny,“ sdělil krátce po nehodě jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Teprve dvacetiletý muž jel ve vozidle BMW 320d po hlavním tahu z Hluboké na Týn. U Staré obory pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu komunikace. Po projetí táhlé levotočivé zatáčky dostal na rovném úseku smyk a vjel do protisměru.

Tam se čelně střetl s autem Hyundai Santa Fe. „Řidič BMW na místě podlehl zraněním, druhého převezli záchranáři do nemocnice se zraněním,“ doplnil Bajcura.

Průjezd touto frekventovanou komunikací policisté uzavřeli a auta posílali objížďkou z Hluboké nad Vltavou na Munice, Zahájí a Olešník.

„Tragickou nehodu dál vyšetřují dopravní policisté, kteří zároveň žádají případné svědky jízdy mladého muže od Českých Budějovic, aby se přihlásili na linku 158,“ doplnil Bajcura.

Od dnešního rána se v Jihočeském kraji stalo několik dalších nehod. Ve Velešíně se převrátil kamion, u Nové Hospody na tahu z Budějovic do Vodňan se srazila dvě auta, tato nehoda se však obešla bez zranění.

Tragická nehoda se stala na silnici z Hluboké nad Vltavou do Týna nad Vltavou.

Tragická nehoda se stala na silnici z Hluboké nad Vltavou do Týna nad Vltavou.

Autor: