Řidič se řítil námrazou na sjetých pneumatikách, po nehodě zůstal pod autem

  9:26
Hned několika prohřešků se dopustil řidič, který o víkendu havaroval na namrzlé vozovce na Prachaticku. Po nárazu do stromu se jeho audi přetočilo na bok a šofér pod ním zůstal zaklíněný.

Řidič audi na zmrzlé vozovce nezvládl řízení a skončil po nárazu do stromu s autem na boku. | foto: PČR

Nehoda se stala v sobotu odpoledne na zledovatělém úseku silnice druhé třídy mezi obcemi Zdíkovec a Čábuze na Prachaticku. Řidič jel příliš rychle a jízdu na namrzlé vozovce nezvládl.

„Vyjel vlevo mimo vozovku, kde narazil do stromu a následně se s vozidlem převrátil na pravý bok. Řidič nebyl za jízdy připoutaný. Po srážce zůstal částečně zaklíněný pod autem, odkud ho museli vyprostit hasiči,“ popsala jihočeská policejní mluvčí Martina Joklová.

Řidič utrpěl vážná zranění, se kterými ho převezla rychlá záchranná služba do nemocnice. Policisté zjistili, že muž má zákaz řízení, navíc nadýchal půl promile alkoholu.

Ani jeho vůz nebyl v dobrém stavu. „Zadní pneumatiky byly letní. Přední byly sice zimní, ale bez požadované hloubky dezénu. Vozidlo navíc bylo evidované v depozitu, tudíž nemělo pojištění. K tomu ještě jeho registrační značky patří na jiné vozidlo,“ dodala mluvčí Joklová.

Hmotná škoda na vozidle byla vyčíslená na 50 tisíc korun.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: