Řidička vjela před vlak, jeden člověk v autě zemřel a dva se zranili

  10:32
Tragická nehoda se stala v úterý po 15. hodině u obce Nedabyle na Českobudějovicku. Řidička s osobním autem vjela na železničním přejezdu přímo pod projíždějící vlak. V autě cestovali tři lidé, jeden zemřel na místě, dva utrpěli zranění. Jen o pár hodin dříve vjel před vlak řidič na Písecku.

Tragická nehoda se stala na přejezdu u obce Nedabyle na Českobudějovicku. | foto: Policie ČR

K nehodě u obce nedaleko krajského města ihned zamířily tři posádky Zdravotnické záchranné služby (ZZS) společně s vrtulníkem Letecké záchranné služby. V autě jeli tři lidé.

„Bohužel jedna z osob utrpěla závažná zranění neslučitelná se životem a svým zraněním na místě podlehla,“ popsala mluvčí ZZS Zuzana Fajtlová.

Dalšího zraněného člověka odvezli záchranáři s lehkými až středně těžkými zraněními v oblasti hlavy a hrudníku do traumacentra českobudějovické nemocnice.

„Třetímu účastníkovi nehody poskytli neodkladnou resuscitační péče a v kritickém stavu ho transportovali do českobudějovické nemocnice,“ doplnila Fajtlová.

Kdo z posádky automobilu zemřel, nechce policie vzhledem k okolnostem sdělit. Patnácti cestujícím ve vlaku ani strojvedoucímu se nic nestalo.

Na místě zasahovali také hasiči. „Nikoho nevyprošťovali. Asistovali zdravotníkům při ošetření zraněných a transportu do sanitek, zajistili místo nehody a zabezpečili auto i vlak,“ sdělila mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Na místo dorazil také psycholog hasičů a člen hasičského posttraumatického týmu.

Podobná nehoda se stala o pár hodin dříve na Písecku u obce Okrouhlá nedaleko Milevska. Tam řidič BMW vjel na přejezdu pod vlak a skončil s těžkým zraněním v nemocnici.

U obou železničních přejezdů upozorňuje řidiče na projíždějící vlak zvukové a světelné výstražné zařízení.

„Jeho funkčnost i přesné průběhy a příčiny obou závažných nehod budou vyšetřovat dopravní policisté společně s kriminalisty,“ dodal policejní mluvčí Jiří Matzner.

Autor: