iDNES.cz

Řidič dodávky ignoroval dvojitou čáru, málem narazil do protijedoucího auta

  16:06
Velkému nebezpečí vystavil sebe i okolní motoristy nezodpovědný řidič, který projížděl po silnici mezi Vodňany a Protivínem. I přes dvojitou plnou čáru vjel na horizontu táhlého kopce do protisměru a málem se střetl s protijedoucím vozidlem. V něm byla palubní kamera, která incident natočila.

K nehodě nedošlo jen díky pohotové reakci řidičky v protijedoucím autě. Ta včas šlápla na brzdu, zpomalila a stočila své auto na krajnici, aby mohla bílá dodávka bezpečně projet a vrátit se zpět do svého pruhu.

V autě měla řidička palubní kameru, která nebezpečnou situaci zaznamenala. Pořízený záznam následně předala policii, která jej v pátek zveřejnila.

Čtyři lidé zemřeli u Vodňan. Dodávka vjela do protisměru

„K incidentu došlo 3. května na silnici I/20 mezi Protivínem a Radčicemi. Nezodpovědného řidiče bílé dodávky se nám zatím nepodařilo vypátrat, proto video z popisované události zveřejňujeme a obracíme se na případné svědky s žádostí o pomoc,“ sdělila policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Doplnila také, že veškeré informace k případu můžete policii předat na telefonní lince 974 235 255 či na lince 158.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor:
zpět na článek