Ženu z Budějovic chtěl znásilnit muž s kulatým obličejem, ukázala policie

  11:00
Jihočeští kriminalisté sestavili identikit muže, který se v noci na 11. ledna pokusil znásilnit ženu v širším centru Českých Budějovic. Přibližně čtyřicetiletý muž má krátké, světlé vlasy a kulatý obličej.

Hledaný násilník, jehož identikit kriminalisté sestavili, je ve věku kolem 40 let, vysoký kolem 170 - 175 centimetrů, má světlejší vlasy na ježka, kulatý obličej a mluví česky. | foto: Policie ČR

Pravděpodobnou podobu pachatele policie zveřejnila v úterý s výzvou, aby lidé, kteří takového muže znají, ihned zavolali na linku 158.

„K pokusu o znásilnění došlo v noci na sobotu kolem tři čtvrtě na čtyři ráno v Českých Budějovicích na křižovatce Alešovy ulice a Vrchlického nábřeží,“ připomněla jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Pachatel přistoupil ze strany k 24leté ženě a povalil ji na zem. Žena se bránila křikem a podařilo se jí muže kopnout do rozkroku. Útočník pak utekl směrem do Alešovy ulice.

I přes brzkou ranní hodinu je pravděpodobné, že mohl pachatele někdo vidět. Místo je nedaleko centra a je to zároveň hustě obydlená lokalita, kde se pohybuje dost lidí.

Muž je vysoký 170 - 175 centimetrů a mluvil česky. „Oblečený byl do tmavých kalhot a červené zimní bundy s bílým lemováním okolo kapes,“ upřesnila Schwarzová.

Muž mohl na křižovatce postávat nebo chodit delší dobu a vyčkávat. „Důležité jsou jakékoliv informace o podezřelých lidech v místě a okolí,“ doplnil policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policisté případ vyšetřují jako pokus znásilnění, v případě odsouzení by útočníkovi hrozil trest odnětí svobody v délce až pěti let.

Autor: