Muž dostal pět let za zneužívání dcery své družky. Ta praktiky tolerovala

  11:10
Pět let vězení a sexuální léčení uložil českobudějovický krajský soud muži z Písecka za pohlavní zneužívání a ohrožování mravní výchovy dětí. V souhrnném trestu mu ještě přidal další rok vězení za maření úředního rozhodnutí.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Čtyřiačtyřicetiletý Bohuslav P. si musí trest odpykat ve věznici s ostrahou. Soud mu také nařídil sexuální léčbu ústavní formou.

Obžalovaný se hned na počátku procesu přiznal, že měl intimní vztah s patnáctiletou dcerou své družky. Ale popřel, že poměr byl nedobrovolný. „Posílala mi své erotické fotky a do postele mi vlezla sama,“ hájil se Bohuslav P.

Podivné poměry ve zvláštní rodině, jak ji nazval předseda senátu Michal Kubánek, nastaly před pěti lety po přistěhování Bohuslava P.

V minulosti už byl za pohlavní zneužívání trestaný a navíc se přiznal, že užívá pervitin. Sexuální narážky podle obžaloby postupně zkoušel na tři dcery družky, z nichž nejmladší bylo 14 let.

Rodina se často stěhovala kvůli dluhům a ve volném čase se bavila a popíjela alkohol. Dívky zanedbávaly školu a bavily se posíláním fotek přes sociální sítě.

„Musely se otčímovi, který měl být výchovnou autoritou v rodině, podřizovat. Podle toho, jak dívky dospívaly, se jednání obžalovaného stupňovalo. Přístup matky byl poměrně tristní. Bagatelizovala stížnosti dcer a tolerovala jeho chování,“ uvedl předseda senátu Kubánek.

Obžalovanému, který je od loňského jara ve vazbě, hrozilo až 12 let za znásilnění. Jeho nevlastní dcery si totiž stěžovaly, že je zneužíval násilím.

Takový přístup ale znalci nepotvrdili. Ačkoliv senát obžalobu ze znásilnění nezletilých neuznal, zvláštní důraz kladl na zanedbávání mravní výchovy dětí.

Problémy bude mít i matka dívek, protože soud uložil státní zástupkyni, aby se zabývala jejím chováním.

Kromě tolerování sexuálního obtěžování svých dětí rozesílala erotické fotky jedné z dcer známým, a dokonce i obžalovanému do vazby.

Rozsudek není pravomocný, obžaloba i obhájce si ponechali lhůtu pro případné odvolání.

Obžalovaný navíc musí zaplatit dvěma dívkám dohromady 200 tisíc korun za nemajetkovou újmu.