Opilý muž se zákazem řízení vezl v autě pětiletého syna bez sedačky

  11:44
Velmi nezodpovědně se zachoval muž ze Soběslavi na Táborsku, který vezl v autě svého pětiletého syna bez dětské sedačky. Policisté, kteří ho kontrolovali v ulicích města, navíc zjistili, že je opilý a má zákaz řízení do roku 2021. Další cestu mu zakázali, čehož nedbal a znovu usedl za volant.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Lukáš BíbaMAFRA

Ve středu před osmou hodinou večer zastavili policisté v ulicích Soběslavi auto značky Toyota, které řídil muž ve středním věku.

„Test na přítomnost alkoholu byl pozitivní, hladina v dechu dosáhla opakovaně hodnoty přes jedno promile,“ upřesnil táborský policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu řidič odmítl.

Kromě toho, že byl opilý, vezl na zadním sedadle svého pětiletého syna, který však nebyl v dětské sedačce.

Dále se ukázalo, že muž neměl za volantem co dělat, protože má za předcházející nezákonné jednání uložen zákaz řízení platný až do roku 2021.

„Kolegové s ním vyřizovali potřebné záležitosti na obvodním oddělení v Soběslavi a na závěr mu připomněli, že má zákaz řízení a do vyřízení věci nesmí řídit. Když odešel, policisté zjistili, že do auta přesto usedl a odjel. Tak se za ním vydali, zadrželi ho a zbytek noci muž trávil v policejní cele,“ doplnil Doubek a dodal, že malého syna si vyzvedla manželka.

Kromě přestupku je tak muž podezřelý také z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. Za to mu hrozí až tříleté vězení.

Autor: