iDNES.cz

Manžel podstrčil ženě padělky eur. Tři lidi je vzali, odhalili je až v Rakousku

  17:58
Zamotaný případ čtyř padělaných pětiseteurových bankovek vyšetřují jihočeští kriminalisté. Vytisknul si je muž na Jindřichohradecku. Přes další tři lidi doputovaly do Rakouska, kde se je podařilo odhalit. Padělateli nyní hrozí až osmileté vězení.

Třiačtyřicetiletý muž ze Slavonic si v roce 2020 přes webový portál pořídil reprodukce euro bankovek. Následně oboustranně vytiskl čtyři pětiseteurové bankovky se stejným sériovým číslem, bez ochranných prvků a s nápisem Prop copy.

„Ocitl se ve finanční tísni, a tak tyto čtyři bankovky podstrčil manželce, což snad ani původně neměl v plánu neměl. Žena ukládala eura ve skříni pod prádlo a muž z jejích úspor vzal čtyři pravé pětiseteurové bankovky a místo nich zastrčil své padělky,“ popsal policejní mluvčí Jiří Matzner.

Tím začala krkolomná cesta padělaných bankovek. Manželka totiž eura bez kontroly předala svému otci jako splátku dluhu. Ten následně některé bankovky i s falešnými eury směnil ve Slavonicích s obchodníkem z prodejny smíšeného zboží.

Ani ten nic nezjistil a vyrazil podle plánu do Rakouska vyzvednout a zaplatit objednaný vůz. U rakouského obchodníka pak vše prasklo.

„Podivná cesta falešných bankovek tak skončila. Odpovědnost obviněného muže však neskončila a ten bude čekat, jak jeho postup ohodnotí soud. Hrozí mu až osm let odnětí svobody,“ upřesnil Matzner.

Autor:
zpět na článek