Muž tvrdil, že ho vzbudila hudba z auta, na řidičku namířil z okna zbraň

  17:28
Žena zaparkovala v pondělí auto v jedné z ulic Sezimova Ústí na Táborsku. Z jednoho okna se ozval muž, že ho žena vzbudila, protože jí z auta hrálo moc nahlas rádio. Po ostřejší výměně názoru na ní namířil zbraň. Zpacifikovat ho musela zásahová jednotka. Muž byl pod vlivem velkého množství léků a skončil v nemocnici.

Policisté okolí domu uzavřeli a na místo dorazila i zásahová jednotka. | foto: Policie ČR

Hlídka policistů vyjížděla do Dukelské ulice v pondělí odpoledne.

Poté, co zjistila, jak se věci mají, uzavřela ve spolupráci se zásahovou jednotkou uzavřela okolí domu i s přilehlými ulicemi. Současně byl zastaven provoz. A kidi, kteří bezpodmínečně do uzavřené ulice museli, policisté doprovázeli.

„Následně zjistili totožnost a byt podezřelého muže. Ten ale na jejich výzvy k umožnění vstupu nereagoval. Policisté proto do bytu vstoupili násilím. Muže zajistili, a to včetně jeho zbraně, kterou byla vzduchová puška,“ popsal mluvčí táborské policie Miroslav Doubek.

Následně policisté zjistili, že muž je pod vlivem velkého množství léků a jeho zdravotní stav není dobrý. Zdravotníci, kteří také dorazili na místo, proto rozhodli o jeho převozu do nemocnice. Vzhledem ke zdravotnímu stavu zatím nebylo možné muže vyslechnout.

V průběhu zásahu se nikomu nic nestalo. Další okolnosti případu teď vyšetřují policisté ze Sezimovo Ústí. „Ti ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a nebezpečného vyhrožování,“ doplnil mluvčí Doubek.