Muž v bytě zneužíval nezletilé chlapce, lákal je na peníze a cigarety

  14:58
Kriminalisté obvinili muže z Českých Budějovic z pohlavního zneužití a přečinu ohrožení výchovy dítěte. Do svého bytu si zval nezletilé chlapce, kde s nimi za úplatu provozoval sexuální praktiky. Přitom za podobný skutek byl vloni pravomocně odsouzený. Nyní je vazbě a hrozí mu až osmileté vězení.

Budějovičtí kriminalisté se zaměřili na osmapadesátiletého muže z krajského města poté, co zjistili, že si do svého panelákového bytu vodí či spíše pouští nezletilé chlapce.

„Muž v květnu a červnu letošního roku ve svém bytě zneužil nezletilé chlapce. Sexuální praktiky s nimi provozoval v koupelně i obývacím pokoji. Sám se také před chlapci uspokojoval,“ uvedl k případu jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Pro chlapce mělo být motivací, že u něho v bytě mohli bez omezení pobývat a on je zásoboval i drobnou finanční hotovostí či cigaretami. Sami se také k němu vraceli.

„Jeho byt brali jako zázemí, kde mohou bez omezení trávit volný čas. Muž jim tak vlastně vytvářel lákavou past pro své choutky,“ doplnil Matzner.

Kriminalisté navíc zjistili, že obviněný byl již za podobný skutek v loňském roce pravomocně odsouzený. Proto podali podnět k jeho vzetí do vazby. Soud návrhu vyhověl a podle trestního zákoníku mu nyní hrozí až osmileté vězení.

Autor: