iDNES.cz

Dělník se zranil při práci na střeše, snesli jej v podvěsu pod vrtulníkem

  13:22
Letecká záchranná služba zasahovala ve Větřní na Českokrumlovsku, kde se při opravě střechy zranil dělník. Na zem ho snesli v podvěsu pod vrtulníkem

Na muže pracujícího na střeše se sesunul krov. Utrpěl středně závažná poranění hrudníku, pánve a nohou. | foto: HZS Jihočeského kraje

Událost se stala minulý čtvrtek ve staré továrně ve Větřní, kde se sesunul krov na jednoho z mužů, kteří na střeše pracovali.

Zasahující zdravotníci vyhodnotili jako nejlepší přepravu vzduchem, takže na místo zavolali leteckou záchrannou službu, která má základnu v Plané u Českých Budějovic.

„Letecký záchranář spolu s lékařem slanili z podvěsu vrtulníku na střechu továrny. Pacienta spolu se záchranáři na místě upoutali do nosítek a přivolali vrtulník, aby je ze střechy vyzvedl,“ popsal mluvčí hasičů Vratislav Malý.

S pacientem, lékařem a leteckým záchranářem přistál vrtulník asi 300 metrů od továrny, kde muže přeložili do stroje a vyrazili k ošetření do traumacentra českobudějovické nemocnice.

„Muž utrpěl středně závažná poranění v oblasti hrudníku, pánve a dolních končetin,“ upřesnila mluvčí jihočeské záchranky Petra Kafková.

Autor:
zpět na článek