Policisté už znají totožnost muže, jehož tělo našli u rybníka

  11:10
Jihočeští policisté už znají totožnost muže, který byl 30. června nalezen mrtvý u rybníka v Haklových Dvorech na okraji krajského města. Muž neměl u sebe žádné doklady, policie proto žádala o pomoc s identifikací veřejnost.

Mrtvý muž měl na sobě šedé tričko s krátkým rukávem, modré kapsáčové kraťasy a tmavé sportovní boty. | foto: Policie ČR

Kriminalisté nařídili soudní pitvu, ta stanovila jako příčinu smrti udušení bez násilí či stop cizího zavinění. Při pitvě byly zjištěny další identifikující znaky. 

„Mrtvý má jizvy na levém lokti, na levém koleni, na levém podbřišku a na břiše pod pupíkem, vše pravděpodobně po operačních zákrocích,“ upřesnil policejní mluvčí Jiří Matzner.

Po 14 dnech od nálezu těla policisté znají i díky veřejnosti jeho totožnost. „Jedná se o staršího muže z Českobudějovicka a o rodinnou tragickou událost,“ upřesnila policejní mluvčí Lenka Krausová.

Při pátrání po jeho totožnosti propátrali kriminalisté ve spolupráci s potápěči ze zásahové jednotky vodní plochy v okolí místa nálezu.

Policisté prověřili také azylové domy a pohřešované osoby v rámci celého Česka. Na základě výzev v médiích se jim ozvalo deset lidí, všechny takto zjištěné tipy policisté prověřili, ale s negativním výsledkem.

Mrtvého muže nalezli u rybníka v Haklových Dvorech.

Mrtvého muže nalezli u rybníka v Haklových Dvorech.

Autor: