Motorkář předjížděl náklaďák a střetl se s traktorem, zemřel ve vrtulníku

  9:22
Nedaleko Nových Hradů na Českobudějovicku zemřel ve středu mladý motorkář. Při předjíždění nákladního auta narazil do traktoru, který jel v protisměru. Při převozu do nemocnice podlehl vážným zraněním.

Nehoda se stala u Žárského rybníka, kde je úzká silnice s nebezpečnými úseky. | foto: Policie ČR

K tragické nehodě došlo po 12. hodině u obce Žár. Mladý řidič motocyklu značky Yamaha jel ve směru na Nové Hrady.

„U Žárského rybníka začal předjíždět nákladní automobil, ale v protisměru jel traktor značky Massey, do kterého mladík narazil,“ popsala jihočeská policejní Štěpánka Schwarzová.

Nehoda se stala v úseku, kde silnice spojující České Budějovice a Nové Hrady vede podél rybníka. Je poměrně úzká s nebezpečnými místy. Také proto už se staví obchvat obce Žár.

Motorkář utrpěl mnohačetná zranění. Na místo přilétl i vrtulník zdravotnické záchranné služby, který ho transportoval do nemocnice.

Při transportu se ale jeho stav zhoršil a selhaly mu životní funkce. „Záchranáři se ho snažili resuscitovat, ale zranění byla natolik vážná, že jim muž přes jejich veškerou snahu podlehl,“ upřesnila mluvčí záchranářů Zuzana Fajtlová.

„Policisté apelují na všechny účastníky silničního provozu, aby počítali s tím, že s přicházejícím teplejším počasím bude na silnicích jezdit stále více motocyklistů. Je nutné dbát zvýšené opatrnosti,“ upozornila Schwarzová.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

2. října 2020

Autor: