iDNES.cz

Nákladní vůz nedal přednost motorce, její řidič při střetu zemřel

  9:01
Dva motorkáři zemřeli v úterý na silnicích v jižních Čechách. Jeden přišel o život na Strakonicku, když se střetl s nákladním vozidlem. Ještě předtím boural na Písecku motocyklista, který vyjel ze silnice a narazil do betonového mostku. I on podlehl zraněním.

Nákladní auto vyjíždělo u Vodňan z vedlejší silnice a zřejmě nedalo přednost motorkáři, který jel po hlavní. | foto: Policie ČR

První úterní smrtelná nehoda se stala krátce po půl jedenácté na silnici II/159 u obce Tálín na Písecku.

Třiatřicetiletý motorkář jel na stroji značky Ducati ve směru od Písku a při projíždění pravotočivé zatáčky vyjel vlevo mimo komunikaci, kde sjel do příkopu a narazil do mostku.

„Přes veškerou snahu zasahujících lékařů a záchranářů muž zraněním na místě podlehl. Je to letos již 32. mrtvý na jihočeských silnicích,“ uvedla písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Dodala, že okolnosti a přesné příčiny nehody zjišťují písečtí dopravní policisté.

Počet obětí se ještě ten den zvýšil. Další tragická nehoda se stala po půl páté odpoledne na Strakonicku na silnici I/20 mezi Vodňany a Újezdem.

Fotogalerie

„Osmačtyřicetiletý řidič motocyklu značky Honda jel ve směru od Vodňan na České Budějovice a z vedlejší komunikace přijížděl nákladní automobil s řidičem cizí státní příslušnosti. Ten pravděpodobně nedal motorkáři přednost a vyjel na hlavní silnici,“ sdělila policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Při střetu utrpěl řidič motocyklu zranění neslučitelná se životem. Smutnou krajskou statistiku tak zvýšil na 33 mrtvých.

Silnice byla v místě nehody několik hodin uzavřená, auta musela jezdit po objízdných trasách.

Havárii dále vyšetřují strakoničtí dopravní policisté a kriminalisté a hledají svědky, kteří jeli kolem půl páté ve směru od Vodňan na České Budějovice a mohli tak nehodu vidět. Policisté je žádají, aby se obrátili na číslo strakonických kriminalistů 725 731 288 nebo přímo na linku 158.

Červený bod označuje nehodu u Tálína, modrý u Vodňan.

Červený bod označuje nehodu u Tálína, modrý u Vodňan.

Autor:
zpět na článek