Radnice ruší pořadník na byty, rozdělí je podle aktuální situace žadatelů

  8:22
Rozdělování městských bytů v Českých Budějovicích se v novém roce změní. Vedení radnice rozhodlo, že zruší takzvané pořadníky.

Českobudějovická radnice má 1 800 bytů. | foto: Petr Lundák, MF DNES

„Nově schválená pravidla jsou účinná od 1. ledna 2021 a zásadní změnou je zrušení takzvaných pořadníků. Žádosti o přidělení jednotlivých bytů se budou podávat až po jejich uvolnění,“ informoval o důležité novince náměstek primátora Tomáš Bouzek (TOP 09).

Pravidla tak umožňují, aby se byty přidělovaly podle aktuální situace žadatelů.

„Těch méně šťastných životních příběhů je hodně a my potřebujeme reagovat rychle. Jsou případy, kdy soužití lidí už není možné, může na ně dopadnout sociální a finanční tíseň, nebo jsou v nebezpečí jejich děti,“ vysvětlil některé důvody jednatel společnosti Správa domů Petr Šindelář.

Mění se mimo jiné i podmínky pro podání žádosti či typologie bytů. Podrobné informace a popis najdou obyvatelé na webu města České Budějovice.

Nově také vzniká kontaktní místo pro bydlení KMB, kde občané mohou zdarma řešit bytové problémy. Sídlí v Čéčově ulici v sídle Správy domů. Otevřeno je tam vždy v pondělí od osmi do 12 hodin a ve středu od 12.30 do 15.30 hodin.

Krajské město nyní vlastní 1 800 bytů, které slouží k nájemnímu bydlení. V současnosti radnice soutěží projekt na výstavbu nového bytového domu v areálu bývalého vojenského cvičiště ve Čtyřech Dvorech. Vzniknout tam má více než 140 bytů pro různé skupiny obyvatel doplněné o menší komerční prostory.

Autor: