Lama utekla z ohrady a běhala po vesnicích, s odchytem pomohli policisté

  10:16
Vodňanské policisty v úterý zaměstnala lama, která utekla majitelce z ohrady. Dopoledne vyjížděli do Drahonic, ale než dorazili, uprchlice už byla pryč. Večer se objevila v Mladějovicích. Tam už byl odchyt ve spolupráci policistů a místních lidí úspěšný a chovatelka si lamu odvezla.

Lamu nahnali do malé ohrady a pak si s pomocí majitelky chytili. Chovatelka si ji odvezla zpátky do ohrady. | foto: Policie ČR

V úterý dopoledne přijal operační důstojník na lince 158 oznámení, že v Drahonicích na Strakonicku se pohybuje lama a běží směrem na Štetice.

„Když vodňanská policejní hlídka dorazila do Drahonic a zkontrolovala celé okolí, lama už byla pryč. Po 22. hodině přišla další zpráva o jejím pohybu, tentokrát u obce Mladějovice,“ popsala strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Policisté opět vyrazili na místo, kde na ně čekala oznamovatelka s dalšími dvěma lidmi. Společně pak lamu zahnali do zdejší malé ohrady.

Později dorazila i majitelka, která zvíře chová ve výběhu v obci Skály u Protivína, což je vzdušnou čarou asi šest kilometrů.

„Odchyt vystrašené plaché lamy trval asi deset minut a obešel se bez zranění policistů i zvířete, které si poté majitelka převezla domů do výběhu,“ uzavřela Nováková. Případ bude posuzovat správní orgán v místě bydliště chovatelky.

Autor: