Řidič se vyhýbal překážce, kamion s mraženými kuřaty se převrátil na bok

  11:50,  aktualizováno  16:46
Kamion s 23 tunami mražených kuřat havaroval v pondělí ráno u Čejkovic na Českobudějovicku. Silnice nižší třídy byla po dobu překládky nákladu uzavřena. Cizinec za volantem kamionu se zřejmě vyhýbal překážce na silnici, sjel na krajnici a převrátil se. Řidiči se nic nestalo.

Kamion s 23 tunami mražených kuřat havaroval u Čejkovic na Českobudějovicku. (15. května 2023) | foto: HZS Jihočeského kraje

Nehoda se stala v pondělí ráno na příjezdu do obce Čejkovice na Českobudějovicku. Na silnici se odbočuje z přilehlého hlavního tahu mezi Budějovicemi a Pískem.

Na kraji obce se kamion s 23 tunami mražených kuřat převrátil do příkopu. Cizinec za volantem vyvázl bez zranění, ani nikomu dalšímu se nic nestalo.

„Podle vyšetřování se řidič zřejmě vyhýbal překážce na vozovce, vjel na krajnici a převrátil se do příkopu,“ popsala jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Po dobu překládky nákladu a vyproštění vozidla byla silnice uzavřena. Provoz se podařilo obnovit kolem 16. hodiny.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,