Kuplíř pronajímal byty ženám pro erotické služby, za peníze pak hrál poker

  13:32
Policie stíhá padesátiletého muže, který v Českých Budějovicích, Mostu, Ústí nad Labem a Prostějově pronajímal byty pro poskytování erotických služeb a prostituci minimálně pěti ženám. Nyní již obviněný muž tak získal bezmála 200 tisíc korun.

Kriminalisté předpokládají, že získané peníze investoval do své pokerové hráčské vášně. | foto: Archiv Policie ČR

Podezřelého v minulých dnech zadrželi kriminalisté z Českých Budějovic při naplánovaném zátahu napříč republikou. Kde přesně se to stalo, ale policie neupřesnila.

Jedná se o muže ve věku padesáti let z Mostu, kde také pronajímal jeden z bytů. Obvinili ho z mravnostního trestného činu kuplířství. „Od roku 2021 do února letošního roku získal bezmála 200 tisíc korun kořistěním z prostituce,“ řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Minimálně pětici žen, o kterých nyní kriminalisté vědí, pronajímal byty pro poskytování erotických služeb i prostituci, a to v Českých Budějovicích, Mostě, Ústí nad Labem a Prostějově.

„Denní sazbu za pronájem pro provozování tohoto starého řemesla měl pro každou ženu stanovenou, a to kolem 1600 korun,“ uvedl dále Matzner. Za využití bytu ženy většinou platily rovnou, když peníze vkládaly do bezpečnostních schránek přímo na místě.

Muže kriminalisté zadrželi po předchozím souhlasu státního zástupce, zároveň provedli domovní prohlídky a zahájili jeho trestní stíhání. Obviněného vyšetřují na svobodě.

„Kriminalisté předpokládají, že získané peníze investoval do své pokerové hráčské vášně,“ doplnil policejní mluvčí. V případě, že soud muže odsoudí, hrozí mu až čtyřleté vězení.

Autor: