Kůň při projížďce v lese uvázl v bahně, zraněné zvíře musel vyprostit jeřáb

  15:24
Hasiči zachraňovali koně, který v neděli kolem poledne uvázl v bahně při projížďce se svojí majitelkou. Zraněné zvíře pomohl vyprostit speciální jeřáb. Koně pak na místě musel ošetřit veterinář.

Majitelka v neděli před polednem vyrazila na projížďku na svém koni do lesa mezi obcemi Slavkov a Mezipotočí na Českokrumlovsku.

V členitém lesním terénu kůň upadl do jámy zalité vodou a z bahna se nedokázal sám dostat. Majitelka proto zavolala pomoc. Na místo dorazili hasiči z Českého Krumlova a Kájova, veterinář a záhy také speciální technika.

„Bylo složité dostat na místo automobilový jeřáb, protože terén byl nepřístupný. Pomocí něj se zhruba během hodinového zásahu povedlo opatrně koně vyprostit a předat majitelce,“ popsala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Zvíře utrpělo lehká zranění, která mu na místě ošetřil veterinář. Do budoucna by tak měl být v pořádku.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: