Porsche z Německa dovezli do Čech v přívěsu, zloděje soud poslal do vazby

  12:56,  aktualizováno  11. dubna 10:24
Táborským kriminalistům se podařilo dopadnout muže, kteří podle policie ukradli v Německu sportovní automobil značky Porsche a převezli ho do Česka. Dva z podezřelých obvinili a soud je poslal do vazby. Hrozí jim až osmileté vězení. Policisté vyčíslili škodu na deset milionů. Trestná činnost pachatelů je však rozsáhlejší a obviněná byla i další žena.

V přívěsu na přepravu vozidel policisté objevili Porsche 718 Cayman GT4. | foto: Policie ČR

Případem se policisté začali zabývat minulý rok pár dní před vánočními svátky, když na jednom z parkovišť na Pražském sídlišti v Táboře nalezli podezřelý přívěs na přepravu vozidel se skříňovou nástavbou.

V něm objevili sportovní automobil Porsche 718 Cayman GT4 a čtyři kompletní kola k vozidlu BMW v závodní verzi. Následné vyšetřování odhalilo, že přívěs s luxusním vozem zloději odcizili v Německu, konkrétně v Bavorsku.

„Táborští kriminalisté dokázali, že umí vyřešit případy nejen na svém teritoriu, ale i ty, které přesahují hranice našeho státu. Ve spolupráci se Zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Jihočeského a Moravskoslezského kraje pak zadrželi tři muže. Dva poté obvinili,“ sdělila mluvčí táborských policistů Lenka Pokorná.

Dvaatřicetiletý muž z Táborska byl obviněn z krádeže formou spolupachatelství a z neoprávněného užívání cizí věci. Šestačtyřicetiletý muž z Ostravska je trestně stíhán z krádeže formou spolupachatelství a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Oba už byli v posledních třech letech odsouzeni za jiné trestné činy.

Pachatel z Táborska se měl v době od letošního března do 5. dubna několikrát vloupat do jednoho z domů na Vltavotýnsku. Po násilném překonání dveří se měl dostat do zimní zahrady a následně do obytných prostor. Prohledat měl i zahradní domek a garáž. Dalo by se říci, že v domě a přilehlých budovách bylo odcizeno vše, co odcizit šlo.

Dále policisté zjistili, že měl odcizit i osobní vozidlo značky Audy A3 Cabriolet. Škoda byla odhadnuta na více než jeden milion korun. V souvislosti s tím byla zadržená a následně obviněná šestadvacetiletá žena z Táborska, a to ze spáchání přečinů porušování domovní svobody formou spolupachatelství a legalizace výnosu z trestné činnosti.

Zloději ukradnou auto za pár sekund. Nenechávejte klíče v předsíni

Policisté také zjistili, že mladší z mužů ke krádeži přívěsu využil dodávku, které se neoprávněně zmocnil v jedné z půjčoven automobilů v Českých Budějovicích. Po činu dodávku do půjčovny vrátil. Obviněný muž z Ostravska podle policistů řídil vozidlo i přesto, že má několika soudy uložen zákaz řízení všech vozidel.

„Doposud zjištěná škoda přesahuje deset milionů korun. Lze ovšem předpokládat, že jejich trestná činnost je rozsáhlejší, tudíž se nejedná o konečnou sumu. Kriminalisté na případu dál pracují,“ doplnila mluvčí.

Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obou mužů do vazby. Soud ho akceptoval a poslal je do vazební věznice. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

Autor: